Float.cz
prostě pomáhám lidem na webu...
Zde najdete pár věcí ZDARMA, abych upoutal Vaši pozornost. ;-) IThub.cz - zkuste, jaké to je když pro Vás pracuje 30 dobrých odborníků za jedny slušné peníze.

Kniha Začněte s proč - tajemství vydavatelství Jan Melvil objeveno

Vydáno: 28.10.2013

Děkuji Melvilům za neuvěřitelně inspirativní knihu Začněte s proč. Jejím vydáním prozradili tajemství svého marketingu i těm, kteří o knize dosud nevěděli, nebo si ji nedokázali přečíst v originálu. Budu ve své recenzi dělat chytrého, jak tomu rozumím, ale toto vše je právě v této knize.

Tajemství odhaleno

Kniha vysvětluje, proč se Melvilům daří zopakovat podobný způsob marketingu, jaký má třeba Apple - oddané fanoušky, kteří se těší na každou další knihu, bez nároku na honorář na ni píší děkovné recenze a šíří její slávu v sociálních sítích.

Tím tajemstvím je jejich vnitřní „PROČ“. Ví proč si vybrali k vydání právě ty knihy, které vydali. Není to pro jejich komerční potenciál, ale proto, že jsou to knihy, které jim samotným v životě nějak pomohly, něčím je obohatily. Ano, s jinými knihami, či jiným marketingem mohli už mít mnohem více čtenářů, ale nikdy by neměli čtenáře takhle oddané. Čtenáře, kteří mohou předem očekávat, že další kniha od Melvila je zase nakopne o kousek dál v jejich životě.

Věřím, že tohle čeká každého podnikatele, který přestane koukat jen na okamžitý zisk, ale začne svým podnikáním sledovat nějaký vyšší cíl - najde si okruh stálých fanoušků, kteří se budou těšit na všechno, co pro ně připraví nového.

Jak vám pomůže kniha Začněte s proč?

Jan Melvil soupeří jen sám se sebou - je lepší, než byl před rokem a za rok zase bude lepší, než je teď.
Dělejte to také tak! V této knize se dozvíte jak na to.
V knize jsem nenašel návod, jak najít své vlastní PROČ. Našel jsem zde inspiraci z firem, které našly velmi silné PROČ, ale to své vlastní si musí najít každý sám. Pokud ho nenajdete, jděte za někým kdo ho má a pomozte mu. Jen pokud najdete své vlastní, můžete sami podnikat, případně vést a inspirovat další lidi. Nemusíte tomu věřit, ale jednou na to přijdete a může to bolet.

Autor knihy vám ale poradí, jak si své PROČ udržet na zřeteli, jak je sdělovat dalším lidem - svým partnerům, spolupracovníkům, zaměstnancům a nakonec i zákazníkům.
Toto je úžasný návod, jak dosáhnout toho, že budete mít zákazníky takové, pro jaké si přejete pracovat - takové, se kterými nebudete soupeřit, řešit spory, reklamace, neshody ve vyúčtování a podobně. Práce vás začne neuvěřitelně bavit a dostane úplně jiné obrátky.

Proč si Melvil nenechal tajemství pro sebe?

Proč se Melvilové o své tajemství dělí s případnou konkurencí, která by jistě taky chtěla tak oddané fanoušky? Odpověď je ve skvělém vyvrcholení knihy na jejím konci. Melvilové nemají konkurenci. Nemusí je zajímat, nemusí být lepší než ona, nepotřebuje zajímavější knihy od věhlasnějších autorů, nepotřebuje barevnější obálky, nepotřebuje údernější reklamu.
Jan Melvil soupeří jen sám se sebou - je lepší, než byl před rokem a za rok zase bude lepší, než je teď. Dělejte to také tak! V této knize se dozvíte jak na to.

Informace

Kniha: Začněte s proč
Autor: Simon Sinek
Počet stran: 251
Vydal: Jan Melvil, 2013
Hodnocení: 8/10


Diskuse


Roman Gregor

Jsem...

Roman Gregor (kontakty, více o mně)

Programátor webových aplikací (e-shopy, weby s redakčním systémem, databáze apod.) z Brna na volné noze s přesahem do celého internetového marketingu a marketingu vůbec.

Svým klientům pomáhám pochopením potřeb jejich zákazníků, ne slepým posloucháním jejich zadání. Toto není neúcta ke klientům, ale respektuji, že jsou odborníky ve svém oboru, já zase rozumím tomu svému.


Rád každému poradím...

S prací v programovacích jazycích PHP, MySQL, JavaScript, (X)HTML 4/5, CSS 2/3 a dalších

Jak založit a provozovat e-shop, stránky s redakčním systémem, databázové aplikace a další


Moje projekty...


náklady na provoz vozidel


aukce nepotřebného harampádí


projekt spolupráce IT odborníků

a další...


A nějaké reference...

E-shopy

Stránky s redakčním systémem (admin)

Databázové systémy

...a všehochuť